GAZETE HABERLERİ
Gizliliği ihlalden hakim karşısına
3 Eylül 2016

Miting öncesinde gizliliği ihlal eden 8 CHP’li hakim karşısına çıktı


6 AYDAN 2 YILA KADAR HAPİS İSTENDİ


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Trabzon mitingi öncesinde  17- 25 Aralık operasyonlarına ait olduğu iddia edilen ses kayıtları ve görüntülerinin dev ekranda yayınlanması nedeniyle haklarında dava açılan 8 CHP’li miting düzenleme komitesi üyesi hakim karşısına çıktı. Azmi Ü., Süleyman Y., Mustafa E.Ç., Zeki Ça., Ümit K., Leyla U. Sebahattin B. ve Faruk A.’nın hakkında TCK 133/3 maddesine göre haberleşmenin gizliğini ihlal ettiği gerekçesiyle 2 yıla kadar hapis isteniyor.


DURUŞMA 5 NİSAN TARİHİNE ERTELENDİ


TRABZON 5. Asliye Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkan 8 CHP’li yönetici, haklarındaki iddiaları reddettiler. 8 sanığın avukatı Hande Burma mahkemeye gönderdiği savunma dilekçesinde suçun oluşmadığına dikkat çekerek, miting komitesinin genel merkezin programını bilmediğini ileri sürdü. Avukat Burma, “Konuşmalar her alanda yayınlanmıştır” dedi. Sanıkların ardından bir de tanık dinleyen Hakim Osman Öcel, duruşmanın 5 Nisan 2016 tarihine ertelenmesine karar verdi.   


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun mitingi öncesinde 17- 25 Aralık operasyonlarına ait olduğu iddia edilen ses kayıtları ve görüntülerinin dev ekranda yayınlanması nedeniyle haklarında dava açılan 8 CHP’li miting düzenleme komitesi üyesinin 6 aydan 2 yıla kadar hapsi isteniyor. 8 CHP’linin bin güne kadar adli para cezasına çarptırılması talep edildi.


HEM HAPİS HEM PARA CEZASI İSTENDİ


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Mart 2014 tarihinde Trabzon’da gerçekleştirdiği miting öncesinde, 17 ve 25 Aralık operasyonlarına ait olduğu iddia edilen ses kayıtları ve görüntülerinin miting alanındaki ekranda yayınladığı gerekçesiyle AK Parti Genel Merkezi, Miting düzenleme komitesi üyeleri hakkında suç duyurusunda bulunulmuştu. Soruşturma çerçevesinde miting düzenleme komitesi üyesi 8 CHP’li hakkında TCK 133/3 maddesine göre haberleşmenin gizliliğini ihlal edildiği gerekçesiyle her bir şüpheli için 6 aydan 2 yıla kadar hapis istendi. İddianamede ayrıca 8 CHP’linin bin güne kadar adli para cezasına çarptırılması talep edildi.


8 CHP’LİNİN YARGILANMASINA BAŞLANDI


Trabzon 5. Asliye Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkan Azmi Ü., Süleyman Y., Mustafa E.Ç., Zeki Ç., Ümit K., Leyla U. Sebahattin B. ve Faruk A. adlı 8 CHP’li yönetici haklarındaki iddiaları reddetti. 8 sanığın avukatı Hande Burma mahkemeye gönderdiği savunma dilekçesinde suçun oluşmadığına dikkat çekerek, miting komitesinin genel merkezin programını bilmediğini ileri sürdü. Avukat Burma, “Düzenleme komitesi alının süslemesiyle ve platformun nereye kurulacağı ile ilgilenir.  Yayınlandığı idida edilen konuşmalar sosyal medyada, TV’de yayınlanmıştır” dedi. Sanıkların ardından bir de tanık dinleyen Hakim Osman Öcel, duruşmanın 5 Nisan 2016 tarihine ertelenmesine karar verdi.

Kaynak: gunebakis.com.tr

 
Etiketler:
Pekşen’in avukatı dilekçeyi veriyor.
Pekşen’in avukatı dilekçeyi veriyor. Milletvekili Pekşen, Sağıroğlu hakkında ağır suç
Trabzon Belediyesi
Volkan Canalioğlu Beraat etti Eski belediye Başkanı Volkan Canalioğlu beraat etti. 23 Mayıs 201
Trabzon Barosu yeni başkanını seçti
Trabzon Kanuni Anadolu Lisesi Konferans Salonunda yapılan kongrede 404 üye kullanırken, Av. Sibel
Kadın Sığınma Evi Durağı Hande Burma
Kadın Sığınma Evi Durağı Hande Burma / Eski Kadın Hak. Kom. Başk. Canlı Telefon Bağlan
'Kadın sığınma evi, dolmuş durağı gibi'
Avukat Hande Burma: Yetkililerden başka hiç kimsenin yerini bilmemesi gereken kadın sığınma ev
Volkan Konak'ın yargılanmasına başlandı
Şarkıcı Volkan Konak'ın, ''Suların Horon Yeri'' adlı albümünün kapağında Karadenizli 3 k
Gizliliği ihlalden hakim karşısına
Miting öncesinde gizliliği ihlal eden 8 CHP’li hakim karşısına çıktı 6 AYDAN 2 YILA KAD